پیش‌بینی ایجاد ۵۰۰ شغل در پارک علوم و فناوری‌های نرم استان زنجان-مدل مبلمان - مدل مبلمان

پیش‌بینی ایجاد ۵۰۰ شغل در پارک علوم و فناوری‌های نرم استان زنجان-مدل مبلمان

معاون آموزشی جهاددانشگاهی و سرپرست سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال فارغ‌التحصیلان، از پیش‌بینی ایجاد ۵۰۰ شغل در پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی استان زنجان طی سال اول خبر داد .

محمدصادق بیجندی در حاشیه آئین افتتاح نخستین واحد استانی پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی زنجان، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: یکی از بخش‌های مغفول در زیست‌بوم کارآفرینی و اشتغال در کشور، بخش فرهنگ و اقتصاد فرهنگ است. البته خوشبختانه با همت معاونت علمی ریاست‌جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و پیگیری‌های مجدانه جهاددانشگاهی، امکان توجه بیش از پیش به این حوزه فراهم شده است.

وی ادامه داد: پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی، سال گذشته در تهران تأسیس شد و از امسال در گستره‌های استانی راه‌اندازی خواهد شد؛ در واقع مقرر است که امسال هفت و یا هشت واحد استانی تأسیس و زمینه برای گستره خدمات پارک در سطح کشور فراهم شود.

بیجندی با اشاره به اینکه اولین واحد استانی پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی در استان زنجان راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: برای ورود به هر استانی، مطالعه شده و ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها مدنظر قرار می‌گیرد. استان زنجان اکوسیستم و زیست‌بوم بسیار خوبی دارد و خلاء نبود حوزه فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی کاملاً احساس می‌شد.

سرپرست سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال فارغ‌التحصیلان جهاددانشگاهی، یادآور شد: با راه‌اندازی این واحد، پیش‌بینی می‌شود که حداقل ۵۰۰ شغل در یک سال اول ایجاد شود و باقی به همت مردم و مسئولان پرشور و پرتلاش استان بستگی دارد.

بیجندی خاطرنشان کرد: قدم دوم بعد از راه‌اندازی فیزیکی مرکز، انتشار فراخوان به مرکز رشد و شرکت‌هایی فعال در این حوزه است تا از خدمات این پارک برخوردار شوند؛ در واقع پارک فناوری‌های نرم خدمات مختلفی دارد که از جمله آموزش، مشاوره، تسهیلات، امکان صادرات و شرکت در نمایشگاه‌ها را شامل می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار