رفع موانع تولید نباید منجر به رفع سلامتی مردم شود-مدل مبلمان - مدل مبلمان

رفع موانع تولید نباید منجر به رفع سلامتی مردم شود-مدل مبلمان

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشوروی با تاکید بر آن‌که «رفع موانع تولید نباید منجر به رفع سلامتی مردم شود» گفت: مشکل آلایندگی‌های واحدهای تولیدی باید رفع شود و نباید هیچ مشکل زیست محیطی برای مردم داشته باشند.

به گزارش ایسنا، بابک دین‌پرست عصر امروز 19 تیرماه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان گفت: اواخر سال قبل به استانداران اعلام کردیم که سه واحد بزرگ در استان خود که پیشرفت مناسبی دارند اما نمی‌توانند آن‌ها را به دلیل وجود مشکلات با ذکر دلیل راه‌اندازی کنند، به وزارت کشور ارسال کنند.

وی ادامه داد: 93 پروژه بزرگ با پیشرفت فیزیکی خوب در سطح کشور داشتیم که به بهره‌برداری نرسیده‌اند اما 4 طرح در استان‌های کرمان، کرمانشاه، اردبیل و خراسان با پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ در صد داشتیم که به دلایلی به بهره برداری نرسیده بودند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور با بیان این‌که «بیش از یک هزار و 318 میلیارد تومان میزان سرمایه‌ای است که برای این 4 پروژه هزینه شده است»، بیان کرد: پروژه کک‌سازی مجتمع فولاد زرند ایرانیان با سرمایه حدود 5188 میلیارد تومان بیشترین حجم سرمایه گذاری در بین این 4  طرح را به خود اختصاص داده و دو پروژه بزرگ دیگر در استان کرمان با پیشرفت فیزیکی 95 درصد نیز با مشکل مواجه شده است.

وی به دستورات رییس جمهوری برای حل مشکلات این واحدها اشاره کرد و افزود: جلساتی برای اتخاذ تدابیری در راستای رفع مشکلات واحدهای تولیدی در سطح وزارتخانه‌ها و معاونین رییس جمهور تشکیل شده است.

دین‌پرست با بیان این‌که «مسایل زیست محیطی باید مدنظر قرار گیرد»، تصریح کرد: با توجه به تحریم‌ها باید به سرمایه‌های موجود خود توجه لازم داشت و مشکلی برای سرمایه گذار ایجاد نکنیم تا زمینه اشتغال در کشور فراهم شود.

وی گفت: مشکلاتی که در بخش صنعت ایجاد می‌شود به دلیل عدم نظارت‌ها و مراقب‌هاست و در فرایند صدور مجوزها اگر طبق قانون عمل کنیم، مشکلات کمتر خواهد بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزیر کشور گروه صنعتی قطعه گستر را مایه افتخار کشور دانست و در ادامه خطاب به بانک‌ها گفت: با توجه به مشکلات مالی این کارخانه بررسی‌های کارشناسی انجام دهید و مشکل آن را تا حد امکان حل کنید زیرا اگر این واحد فعال شود زمینه اشتغال حدود 70 متخصص فراهم خواهد کرد.

وی با تاکید برآنکه رفع موانع تولید نباید منجر به رفع سلامتی مردم شود، اظهار کرد: مشکل آلایندگی‌های واحدهای تولیدی باید رفع شود و نباید هیچ مشکل زیست محیطی برای مردم داشته باشند.
انتهای پیام

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار