خطیب نماز جمعه کرمان: دشمنان به دنبال دلزده کردن دختران و پسران از دین هستند-مدل مبلمان - مدل مبلمان

خطیب نماز جمعه کرمان: دشمنان به دنبال دلزده کردن دختران و پسران از دین هستند-مدل مبلمان

مباحث مربوط به موضوع برجام و تحریم، اشاره به عفاف و حجاب، توقیف نفتکش ایرانی توسط دزدان دریایی انگلیس و مباحث مربوط به مالیات از مسائلی بود که امروز امامان جمعه در سراسر کشور به آن پرداختند.

امام جمعه بندرعباس: استکبار برای بی‌حجابی برنامه‌ریزی می‌کند

به گزارش ایسنا، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی، نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس ظهر امروز برای آخرین بار در قامت نمایندگی ولی‌فقیه در استان هرمزگان در جمع نمازگزاران بندرعباس، افزود: با بیان اینکه از هیچ‌کس در هرمزگان دلخور نیستم، عنوان کرد: نسبت به هیچ‌کس کدورت ندارم و هیچ مطلبی برای انتقام و کوبیدن کسی بیان نکردم و آنچه گفتم بر اساس تشخیصم بوده است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری تحریم دشمنان را یک برکت و خیر می‌دانند نه شر زیرا به برکت تحریم دشمنان اتکا به توانایی داخلی را به همه آموخت و این موضوع منشأ برکات بزرگی شد.

وی ادامه داد: باید به تاریخ ملت‌ها و کشورها ببینیم، آیا کشور ژاپن از ابتدا این‌گونه بود؟ چه جنگی را پشت سر گذاشت و امروز می‌بینیم آن کشور ویرانه امروز به چه پیشرفتی رسیده است.

وی بابیان اینکه مقام معظم رهبری اتکا به توان داخلی را به همگان آموخت، تصریح کرد: تحریم‌ها را نباید نکبت دانست بلکه برکت است و ثمره آن را در سال‌های آتی خواهیم داد.

وی در خطبه دوم نماز جمعه امروز بندرعباس با بیان اینکه استکبار برای بی‌حجابی برنامه‌ریزی می‌کند، تصریح کرد: استکبار در الجزایر و ترکیه با قدرت به جنگ حجاب رفت و در ایران هم سال‌هاست به جنگ آن رفته است. باید بررسی کرد حجاب چیست که این‌چنین استکبار سال‌هاست به جنگ آن رفته است.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه امروز بعد ۲۹ سال آخرین خطبه‌ای است که در هرمزگان حضور دارم، اظهار کرد: ۹ سال در دامغان و ۲۹ سال در بندرعباس امام‌جمعه بودم و هیچ دلیلی جز تصمیم مقام معظم رهبری برای این تغییر نیست.

وی با بیان اینکه امام‌جمعه اهواز، همدان، زاهدان و جاهای دیگر هم تغییر می‌کند، خاطرنشان کرد: این موضوع دلیل خاصی ندارد و تغییرات امری عادی است و با نظر مقام معظم رهبری.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با اشاره به اینکه نظر مقام معظم رهبری بر قرار دادن سنگرها به دست نیروهای جوان است، اضافه کرد: از مقام معظم رهبری به دلیل اینکه ۲۹ سال فرصت دادند تا در این سنگر باشم، متشکرم.

امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه بازهم به عنوان سخنران به هرمزگان می‌آیم، خاطرنشان کرد: استان هرمزگان را رها نمی‌کنم و تکمیل مسجد جامع بندرعباس را پیگیری می‌کنم و خود را هرمزگانی می‌دانم.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه مردم نباید بگذارند ثروتمندان در انتخابات میدان دار شده و نفوذ کنند، افزود: نگذارید با حضور ثروت، قدرت بر دست نا اهلان بیفتد، باید آن فرد پاسخگو باشد که این ثروت از کجا آمده است.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله نعیم‌آبادی، پس از ۲۹ سال، هفته آینده از سنگر امامت جمعه شهرستان بندرعباس و نمایندگی ولی در استان هرمزگان خداحافظی می‌کند.

امام جمعه ارومیه: دشمنان نظام و انقلاب منتظر انتقام باشند

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید مهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه که در مصلی امام خمینی برگزار شد افزود: یقیناً نیروهای نظامی و امنیتی انتقام شهدای روزهای اخیر را خواهند گرفت و دشمنان نظام و انقلاب منتظر انتقام باشند.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به روز عفاف و حجاب و اجتماع عظیم دختران انقلاب در سراسر استان تصریح کرد: باید به مسئله حجاب و عفاف بیش از اینها توجه شود و همه خانواده‌ها باید به معضل بدحجابی توجه کنند.

امام جمعه موقت بوشهر: دشمنان با استفاده از ابزارهای مختلف مانند ماهواره بی حجابی و بی عفتی را ترویج می‌دهند

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام یوسف جمالی، امام جمعه موقت شهر بوشهر عنوان کرد: حجاب یک ضرورت مهم مذهبی، و فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است که امروز دشمنان آن را نشانه رفته اند. دشمنان با استفاده از ابزارهای مختلف مانند ماهواره بی حجابی و بی‌عفتی را ترویج می‌دهند.

امام جمعه موقت بوشهر خاطرنشان کرد: آمرین به معروف و ناهیان از منکر باید توسط دستگاه قضا به شکل کامل مورد حمایت و توجه قرار بگیرند.

وی با اشاره به توقیف نفتکش ایرانی توسط دزدان دریایی انگلیس گفت: امروز هیچ کشوری منفورتر از آمریکا و انگلیس در ایران اسلامی به ویژه در استان ولایت مدار بوشهر نیست.

امام جمعه موقت شهر بوشهر تصریح کرد: این کشورها قصد داشتند چهره اصلی خود را پنهان کنند اما به لحاظ دشمنی با نظام مقدس انقلاب اسلامی هیچ فرقی میان کشورهایی چون آمریکا و انگلیس نیست.

جمالی با اشاره به سناریوی جدید در خصوص برجام یادآور شد: آمریکا از برجام خارج می‌شود و آزادانه تحریم‌هایش را انجام می‌دهد، اروپا نیز به ظاهر در برجام باقی مانده و با وعده و وعید ایران را بر سر تعهدهایش نگه می‌دارد، در حالی که انگلیس و فرانسه با آمریکا هیچ فرقی ندارند.

وی با اشاره به فرموده امام راحل مبنی بر امیدواری به ملت و جوانان برومند افزود: آن چیزی که امروز هم مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارد اعتماد به

امام جمعه بجنورد: بی‌حجابی از بدترین سوغاتی‌های رضاشاه برای ایران بعد از سفرش به ترکیه بود

به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در آئین عبادی و سیاسی نماز جمعه با اشاره به اینکه رضاشاه بعد از سفر به ترکیه گفت که باید ما هم غربی شویم، اظهار کرد: در تاریخ، به کشتارهای نامردانه مسجد گوهر شاد که مردم ایران به برخوردهای ظالمانه شاه در رابطه با کشف حجاب، شکایت کردند اشاره‌ای نشده است.

وی با تاکید بر اینکه این مسئله برای تاریخ ایران بسیار دردناک بوده است، عنوان کرد: تاریخ نویسان در رابطه با تعداد افرادی که با دستور شاه کشته شدند، چیزی ننوشته اند و این درحالی است که بسیاری از افراد در آن زمان را زنده و مرده به خاک سپردند.

یعقوبی افزود: حضور خانم‌های باحجاب در این راهپیمایی باید گسترش پیدا کند و با شکوه تر از سال‌های گذشته برگزار شود تا دنیا بداند که حجاب برای ایرانیان همچنان از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی عنوان کرد: در سفر دوم رئیس جمهور به استان سند توسعه استان تصویب می‌شود و تاکنون نیز بودجه‌های خوبی برای استان در نظر گرفته شده است و امیدواریم بعد از این سفر، زیرساخت‌های توسعه در استان به خوبی ریل گذاری شود.

وی با تاکید بر اینکه در این شرایط سخت اقتصادی مدیریت جهادی لازم است، اظهار کرد: ما یک دشمن خون آشام داریم که موجب بسیاری از این گرفتاری‌ها و مشکلات نیز همان دشمن خون آشام است که با مدیریت جهادی از این پیچ تاریخی نیز گذر خواهیم کرد.

خطیب نماز جمعه کرمان: دشمنان به دنبال دلزده کردن دختران و پسران از دین هستند

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام “مهدی عرب‌پور” امروز ۲۱ تیرماه در خطب‌های نماز جمعه اظهار کرد: امروز می‌خواهند دختران و پسران را نسبت به دین دلزده کنند و از طریق فضای مجازی شایعات و دروغ‌ها را علیه مروجین دین پخش می‌کنند.

خطیب نماز جمعه کرمان با اشاره به هفته مالیات و متذکر شدن این نکته که مأموران مالیات باید مراقب باشند اجحاف نکنند و حق مردم ضایع نشود، تصریح کرد: کسانی که سعی دارند از دادن مالیات فرار کنند، بدانند حق کشور برای عمران و آبادانی است و باید دین خود ادا کنند لذا امیدواریم با رعایت عدل و انصاف مأموران و با رعایت حقی که ملت دارند در این جهت خدمات خوبی داشته باشیم.

وی با اشاره به ۲۱ تیر، سالروز حمله مأموران رضاشاه به مسجد گوهرشاد و کشف حجاب که رضاشاه تصمیم گرفته بود با مظاهر دین مبارزه کند، بیان کرد: برای این ارزش دینی یعنی حجاب خون‌های مقدسی به زمین ریخته شده است.

وی، توقیف کشتی حامل نفت ایران توسط انگلیسی‌ها را کار بسیار سخیفی دانست که دولت انگلیس انجام داد و افزود: دولت آمریکا به اژانس بین المللی شکایت کرده که ایران دارد برجام را نقص می‌کند که این حرف بسیار مضحک و خنده آور است و این موضوع در آژانس مطرح شد و دیدند که حرف آمریکا حرف ناحسابی است و آمریکایی‌ها آنجا نیز رسوا شدند.
 

 

ادامه دارد

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار