حمایت از کاهش تعهدات برجامی-مدل مبلمان - مدل مبلمان

حمایت از کاهش تعهدات برجامی-مدل مبلمان

در آخرین جلسه شورای سیاست‌گذاری حزب ندای ایرانیان، گام دوم ایران در کاهش تعهدات برجامی‌اش مورد استقبال قرار گرفت و تاکید شد که تداوم برجام در گرو اجرای تعهدات آن توسط تمامی طرف‌هاست.

به گزارش ایسنا، جلسه شورای سیاست‌گذاری حزب ندای ایرانیان به ریاست صادق خرازی و با حضور اعضا برگزار شد. در ابتدای این جلسه اخبار مهمی از جمله انتخابات شورایاری‌ها و مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ادامه جلسه موضوع «ایران و گام دوم بازگشت از برجام» در دستور قرار گرفت و تعدادی از اعضا تحلیل‌های خود را از گام دوم کاهش تعهدات ایران در برجام در زمینه افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم بیان کرده و بر تقویت وحدت و انسجام ملی در مقابل زیاده‌خواهی‌ها و بدعهدی‌های اروپا و آمریکا تاکید کردند.

در خاتمه، صادق خرازی دبیر کل حزب ندای ایرانیان، با انتقاد از بدعهدی، تأخیر، تعلل، تخطی و عدم اجرای تعهدات از سوی اروپا در توافق هسته‌ای، تداوم برجام را در گرو اجرای تعهدات آن توسط تمامی طرف‌ها دانست و تأکید کرد که کاهش تعهدات برجامی توسط ایران به معنای خروج از توافق هسته‌ای نیست و یک نوع «عکس‌العمل دیپلماتیک» است که بهتر بود چندین ماه زودتر رخ می‌داد. عاقلانه نیست در معاهده‌ای یک‌طرف به تمام تعهداتش عمل کند و طرف دیگر تمامی تعهدات خود را زیر پا بگذارد. فرصت دوماهه، زمان خوبی برای اروپاست که با عملی کردن کامل تعهدات خود از مرگ برجام جلوگیری کند.

انتهای پیام

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار